Müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunma hedefimiz doğrultusunda yaptığımız çalışmalarımız sonucu MEB ONAYLI ÖZEL Yangın Eğitim birimimiz hizmete girmiştir.

Çalışanlarınız, mevzuatın zorunlu kıldığı “özel eğitimli yangın personeli” yetiştirmek için İSTANBUL DESTEK OSGB tarafından düzenlenen Yangın Eğitim kurslarına katılabilirler.

Yangın eğitiminde yangın oluşma sebeplerini ve söndürme şekillerini, yangın türüne uygun söndürücü seçimi ile işletmede yangın oluşumuna engel olacak gerekli güvenlik önlemlerini öğreneceklerdir. Teorik yangın eğitimi sonrası yapılacak olan Tatbiki eğitimde ise tüm yangın söndürücü tüplerinin kullanılışını (toz, köpük, su, CO2 + halon) , yangın türlerini ( Lpg, Doğalgaz, Elektrik, Akaryakıt, Araç Yangınları) yangına doğru müdahale metotları, soğukkanlı davranış sergileme, seri müdahale etme, yangın organizasyonunun sağlanması ve bu esnada yapılması esas olan tüm uygulamalar ele alınmaktadır.

Yangın hakkında genel bilgileri sunmak, yangın tehlike kaynaklarını belirlemek, yangının oluşturduğu maddi ve manevi kayıpları engellemek ve müdahale – tahliye yöntemlerini aktararak, yangına karşı bir hazırlık, duyarlılık geliştirmek ve doğru davranış biçimlerini belirlemek adına Uzman İş Güvenliği konusunda tecrübeli yangın eğitmenleri ile işletmenizde yangın ekibinde yer alan çalışanlarınıza yangın eğitimleri vermekte ve söndürme tatbikatları gerçekleştirerek olası yangın durumlarına karşı çalışanlarınızla beraber işletmenizi korumanıza yardımcı olmaktadır.
Yangın Eğitim ve Tatbikat Programları
• Temel Yangın Eğitimi
• İleri Düzey Yangın Eğitimleri
• Yangın Söndürme Tatbikatı
• Yangından Korunma ve Kurtarma Tatbikatı
• Yangın Tahliye Tatbikatı
• Yangın Önleme Uygulama Eğitimi